bbbanner

 

Class of 1993


Alexander Brest
Benefactor


Artis Gilmore
Men's Basketball


Donnie Hammond
Men's Golf


Tom McMillian
Baseball


Aleks Mihailovic
Men's Soccer


Ann Morton
Volleyball


Brad Negaard
Rowing


James Ray
Men's Basketball


Rollie Rourke
Athletics Director
Men's Golf Coach
Basketball Coach


Otis Smith
Men's Basketball
 

Roger Strickland
Men's Basketball
 

Keith Watson
Men's Tennis
 
Class of 1994


Chuck Brendler
Men's Basketball


Ernie Carr
Baseball


Rex Morgan
Men's Basketball


Carl Swisher
Benefactor


Joe Williams
Men's Basketball
Coach
   

Bill Kastelz
Special Recognition
   
Class of 1995


Walt Dunbar
Special Recognition


W.W. Gay
Special Recognition


Rich Katz
Baseball


Doug Milne
Benefactor


Peggy Phillips
Volleyball/Softball
 

Rick Shannon
Baseball
 

Ralph Tiner
Men's Basketball
 
Class of 1996


Tom Bradley
Baseball Coach


Guy Ezzell
Baseball


Bill Jurgens
Rowing


Bill Nimnicht
Benefactor


Dick Pruet
Men's Basketball
 

Jay Solomon
Special Recognition


Ash Verlander
Benefactor


Vaughn Wedeking
Men's Basketball
 
Class of 1997
 

Tim Tyler
Rowing Coach


Pat Williams
Benefactor


Joanna Zayac
Volleyball/Softball
 
Class of 1998


Ton Donahoo
Benefactor


David Kane
Men's Soccer


Jim Kane
Men's Soccer


Gene Mendes
Baseball
 
Class of 2008


Gisela Anderson
Volleyball


Dee Brown
Men's Basketball


Jim Kirkland
Men's Basketball


Rod McIntyre
Men's Basketball


Chad Oliva
Baseball
   

Micah Ross
Men's Basketball
Football
   
Class of 2009


Bill Jackson
Baseball
Men's Soccer


Mike Patrick
Special Recognition


John Petrakis
Rowing


Tommy Swindell
Football


Monique Tubbs
Track & Field
Class of 2010


Dr. Judson Harris
Director of Athletics


Andrea Pressley
Track & Field


Dr. Maurice Roulhac
Men's Basketball


John Sessions
Special Recognition


Tom Wasdin
Men's Basketball
Class of 2011


Joanne Roberts
Women's Golf


Jack Lamabe
Baseball


Ernie Fleming
Men's Basketball


Dr. Frances Kinne
Special Recognition


Gus Bell
Baseball
Class of 2012


Paul Runge
Baseball


Hurley Haywood
Special Recognition


Pembrook Burrows
Men's Basketball


Tara Burton
Volleyball


Marit Foss
Women's Soccer
Class of 2013


Frank Barker
Men's Basketball
1948-50



Al 'Rocky' Rausch
Baseball
1976-77



Linj Shell
Football
1999-02



Kristen Negaard O'Brien
Rowing



John Harrison
Special Recognition